W Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim

To był magiczny listopadowy wieczór w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim!

Ten zabytkowy kompleks był letnim pałacem Biskupa Ignacego Krasickiego i w ostatnim okresie został przepięknie odrestaurowany wraz z otaczającymi ogrodami.

Wydarzenie odbyło się w pięknej historycznej sali z przestrzennymi oknami, z których w dzień rozpościera się widok na ogród i położone poniżej stare miasto z dawną katedrą biskupów warmińskich na czela. Na ścianach podczas renowacji odkryto fragmenty oryginalnych fresków i pieczołowicie je zakonserwowano, a z sufitu zwisa ozdobny żyrandol.

Tym razem miałem okazję zagrać znajdującym się tu białym fortepianie dla publiczności siedzącej półkoliście wokół instrumentu. Korzystając z dostępności stelaży malarskich udostępniłem także wielkoformatowe fotografie z Rowerowej Trasy Koncertowej, które można było obejrzeć dookoła sali.

Co ciekawe, nie był to pierwszy raz kiedy można tu było usłyszeć muzykę Pianomatyka. W grudniu 2017 r. moje utwory wykonała tam Basia Drążkowska, która podobnie jak ja również jeździ na rowerze i gra na fortepianie, choć akurat tamtej zimy na wydarzenie dotarła w bardziej tradycyjny sposób.

W obiekcie mieści się także Miejska Biblioteka Pedagogiczna i to właśnie w czytelni, wśród regałów książek miałem przyjemność przygotowywać się do występu. Muszę przyznać, że było to jedno z bardziej eleganckich miejsc za kulisami, w których oczekiwałem na wejście na scenę!

Related: how old is alec and kaleb on the shriners commercial, dr webb gynecologist saint john, nb, steely dan backup singers, 2008 chevy tahoe hybrid battery problems, how to fix a loose dental bridge at home, gippsland league transfers, in a relationship but not happy with myself, nxstage pureflow alarm codes, 1988 usa olympic wrestling team roster, long term caravan parks redcliffe, john deere s100 vs cub cadet xt1, costa rican spaghetti recipe, stevens county, kansas obituaries, rules and regulations of an old students association, technology as partner in learning example,

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed