Piano Day 2022 w Pałacu Ostromecko

W tym roku w ramach wydarzenia Piano Day 2022 jako Pianomatyk miałem przyjemność wystąpić z recitalem w gościnnych progach Pałacu Ostromecko.

W tym stylowym obiekcie (tzw. Pałacu Nowym) na tej samej sali balowej w  miałem już przyjemność wystąpić w październiku 2016 roku, podczas koncertu rejestrowanego i następnie retransmitowanego przez Polskie Radio PiK w Bydgoszczy.

Tym razem transmisji nie było, ale wzbogaciłem instrumentarium o dzwonki chromatyczne, cajon oraz duet z… metronomem. O ile dzwonki od dłuższego czasu pojawiają się na moich recitalach, o tyle 2 kolejne elementy zostały odebrane bardzo pozytywnie, więc myślę że będę również musiał je włączyć na stałe do programu!

W skład kompleksu pałacowego wchodzi tzw. Pałac Stary, obiekt mniejszy, który gości obecnie niezwykle wartościową kolekcję starych pianin i fortepianów utworzoną przez Andrzeja Szwalbego. Podczas swojej Rowerowej Trasy Koncertowej Pianomatyk Bike Tour w 2017 r. zatrzymałem się z krótką wizytą w pałacu i zwiedziłem tę unikatową kolekcję.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed