Pod koniec lutego miałem okazję pojawić się na kolejnym festiwalu podróżniczym, więc luty mogę określić miesiącem podróżniczym. Tym razem byłem gościem festiwalu „Włóczykij” w dalekim dla mnie, ale jakże gościnnym Gryfinie.

Festiwal ten jest o tyle wyjątkowy, że trwa ponad tydzień i posiada naprawdę imponujący program spotkań i wydarzeń towarzyszących. Organizatorzy w podsumowaniu doliczyli się ponad 150 wydarzeń i oprócz tradycyjnych prelekcji z podróży (ponad 110 prelegentów!)  odbyły się m.in. koncerty, wycieczki, pokazy filmów, bal, warsztaty dla dzieci i młodzieży, rajd na orientację, akcja sprzątania okolicy pt. „Książka za worek śmieci”, morsowanie, strefa gier etnicznych, nocny biwak zimowy, degustacja potrwa etnicznych oraz zimowe hamakowanie!

Niezmiernie miło, że mogłem wziąć aktywny udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Miałem z jednej strony tradycyjną prelekcję o trasie Pianomatyk Bike Tour z pokazem zdjęć i filmików z koncertów w szczelnie wypełnionej sali Gryfińskiego Domu Kultury. Zwieńczeniem dnia był za to recital podróżniczy w klubie festiwalowym, który zagrałem na swoim przenośnym instrumencie z wyprawy. W  Klubie festiwalowym udało się także wywiesić kilkanaście zdjęć z podróży w nieco większym formacie, także przez kilka dni przenośna wersja wystawy z Rowerowej Trasy Koncertowej była dostępna dla gości klubu festiwalowego.

Dodatkowo po swoim występie zostałem zaproszony do dołączenie jednego z kolejnych wydarzeń na Festiwalu – do zimowego hamakowania. Podczas tego wydarzenia dałem plenerowy koncert dla ludzi zawiniętych „w kokony”. Ręce trochę zmarzły, ale było to bardzo ciekawe przeżycie i miło było usłyszeć pozytywną rękację widowni szczelnie owiniętej w śpiwory i hamaki!

Z uwagi na to, że festiwal rozciągnięty był w czasie a większość gości przyjeżdżała na kilka dni, niezmiernie sympatyczną częścią festiwalu była możliwość poznania wielu niesamowitych podróżników, którzy mieli na koncie szereg niesamowitych wypraw. Tym bardziej miło było usłyszeć kilka miłych słów związanych z moją trasą.