Biografia

Pianomatyk

ilustracyjna muzyka fortepianowa z pogranicza jazzu i muzyki filmowej

(Warszawa / Bydgoszcz)

Pianomatyk, pianista, kompozytor i improwizator wykonujący ilustracyjną muzykę fortepianową.

Jego autorskie kompozycje oparte są w znacznym stopniu na improwizacji, bazują jednak na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi.

W 2012r. nagrał album pt. Przejrzyste dźwięki, wydany w kolekcjonerskim opakowaniu sześciennym w różnych wersjach kolorystycznych. Obecnie szlifuje materiał do kolejnego wydawnictwa.

W swojej działalności Pianomatyk koncertował m.in. w takich salach jak:
 • Pałac na Wyspie oraz Stara Pomarańczarnia (Łazienki Królewskie, Warszawa)
 • Bibliothèque Polonaise de Paris (Paryż)
 • Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina (Pałac w Sannikach)
 • Lodzkie House (Bruksela)
 • Dwór Artusa (Toruń)
 • Zamek Biskupi (Janów Podlaski)
 • Pałac Ostromecko
 • Ratusz – Muzeum Podlaskie (Białystok)
 • Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej (Włocławek)
 • Hala Pomp, Muzeum Wodociągów (Bydgoszcz)
 • Pianosalon Steinway & Sons (Warszawa)
 • Teatr Boto (Sopot)
W 2012r i 2016r recitale Pianomatyka były rejestrowane i nadawane przez Polskie Radio PiK w Bydgoszczy.
W 2019r. zdobył wyróżnienie „za oryginalny język narracji muzycznej” w konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest.
W 2021r. jego występ otwierał 6-tą edycję Perspektywy — 9 Hills Festival w Chełmnie.
Od 2016r. występuje także w nietypowych lokalizacjach z przenośnym pianinem cyfrowym np. na hamaku na Polach Mokotowskich czy Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, na pufie na plaży w Zatoce Puckiej czy w sklepowej witrynie podczas happeningu artystycznego „Biennale Nieużytków” w Bydgoszczy.
W 2017r. rozpoczął projekt rowerowej trasy koncertowej Pianomatyk Bike Tour – przejazdu rowerem z przenośnym instrumentem na przyczepce rowerowej z różnorodnymi koncertami codziennie po drodze (oficjalnymi, domowymi i plenerowymi). Na przełomie maja i czerwca 2017r. przejechał I etap z Warszawy do Berlina, w czerwcu 2018r pokonał II etap z Berlina do Brukseli, a w ostatnim III etapie we wrześniu 2018 przebył odcinek z Brukseli do Paryża. Ogółem pokonał ponad 2000km dając ok 30 różnorodnych koncertów.
Kompozycji i improwizacji uczył się samodzielnie. Od ukończenia Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy w klasie fortepianu szuka własnej drogi artystycznej niezależnie. Od kilku lat mieszka w Warszawie, na co dzień pracuje poza branżą muzyczną, a oprócz solowego projektu od wielu lat gra w zespole progresywno-rockowym Art of Illusion.

Pianomatyk @ Cafe Forte Piano

Do muzyki stara się podchodzić interdyscyplinarnie – oprócz samych kwestii pianistycznych zajmował się m.in. przygotowaniem kolekcjonerskiego opakowania do płyty, fotografią o tematyce muzycznej, nagrywaniem i montażem własnych teledysków czy przygotowaniem filmów edukacyjnych.
Więcej informacji:
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed