Pianomatyk

ilustracyjna muzyka fortepianowa z pogranicza jazzu i muzyki filmowej

(Warszawa / Bydgoszcz)

Autorskie kompozycje Pianomatyka oparte są w znacznym stopniu na improwizacji, bazują jednak na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi.

W 2012r światło dzienne ujrzał autorski album pt. Przejrzyste dźwięki, wydany w kolekcjonerskim opakowaniu sześciennym z przezroczystego pleksi w kilku wersjach kolorystycznych. Obecnie szlifowywany jest materiał do kolejnego albumu.

W swojej działalności Pianomatyk koncertował m.in. w takich miejscach jak:
  • Stara Pomarańczarnia (w warszawskich Łazienkach)
  • Pianosalon Steinway & Sons  (Warszawa)
  • Ratusz – Muzeum Podlaskie (Białystok)
  • Pałac Ostromecko (k. Bydgoszczy)
W 2012r i 2016r recitale Pianomatyka były rejestrowane i nadawane przez Polskie Radio PiK w Bydgoszczy.
W ostatnim okresie artysta występował też w bardziej nietypowych okolicznościach z przenośnym pianinem cyfrowym np. na hamaku na Polach Mokotowskich czy Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, na pufie na plaży w Zatoce Puckiej czy w sklepowej witrynie podczas happeningu artystycznego „Biennale Nieużytków” w Bydgoszczy.
Kompozycji i improwizacji uczył się samodzielnie. Od ukończenia Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy w klasie fortepianu szuka własnej drogi artystycznej niezależnie. Od kilku lat mieszka w Warszawie, na co dzień pracuje poza branżą muzyczną, a oprócz solowego projektu od wielu lat gra w zespole progresywno-rockowym Art of Illusion.

Pianomatyk @ Cafe Forte Piano

Do muzyki stara się podchodzić interdyscyplinarnie – oprócz samych kwestii pianistycznych zajmował się m.in. przygotowaniem kolekcjonerskiego opakowania do płyty, fotografią o tematyce muzycznej, kręceniem i montażem własnych teledysków, udostępnianiem utworów do filmów czy przygotowaniem filmów instruktażowych. Więcej informacji w sekcji projekty.