(English version, version française)

Idea:

Startując w ostatni weekend maja, zamierzam przejechać rowerem ok. 2000km z Warszawy do Paryża przez Berlin i Brukselę, z lekkim elektronicznym pianinem na przyczepce rowerowej dając po drodze różnego rodzaju koncerty.

Organizuję trasę tak, aby zatrzymywać się u entuzjastów różnorodnych dźwięków, oferując domowe muzykowanie w zamian za gościnę i nocleg.

Przenośny instrument umożliwi także spontaniczne, plenerowe występy podczas postojów.

Do tego w miarę możliwości aranżuję po drodze bardziej oficjalne wydarzenia w salach koncertowych z dostępnymi fortepianami / pianinami.

Projekt jest więc połączeniem dwóch pasji – muzycznej i sportowej.

Trasa:

Z Warszawy chcę się poruszać mniej więcej z biegiem Wisły, aż do rodzinnej Bydgoszczy. Stąd skieruję się na Berlin, a następnie trzymając się europejskiej trasy rowerowej R1 zamierzam dostać się na zachód Niemiec, do Münster. W kolejnym etapie planuję przemierzyć Zagłębie Ruhry i dotrzeć do jedynego holenderskiego miasta na trasie – Maastricht, z którego dość blisko będzie już do Brukesli. Ostatni odcinek trasy będzie przebiegał w miarę prosto do czwartej i ostatniej stolicy podczas tej wyprawy – do Paryża.

Dziennie będę pokonywał średnio dystans ok. 70km. Pomijając niewielki fragment w środkowych Niemczech w pobliżu gór Harz, trasa będzie przebiegała raczej po płaskim terenie, co przy zwiększonym bagażu na przyczepce ma spore znaczenie.

Koncerty domowe:

Część noclegów na trasie organizuję w prywatnych domach rodziny, przyjaciół, znajomych znajomych, a także innych osób zainteresowanych muzyką, chcących zorganizować u siebie spotkanie muzyczne.

W odróżnieniu od występów w oficjalnych salach koncertowych, gdzie warunki są dość sztywne i występuje wyraźny podział scena-widownia, a także występów klubowych, gdzie atmosfera jest luźniejsza, ale część osób pozostaje z boku wydarzenia, koncerty domowe umożliwiają zdecydowanie najbardziej osobistą i intymną formę przeżycia ciekawego wydarzenia muzycznego w komfortowych warunkach w gronie przyjaciół, rodziny czy też sąsiadów.

Poniżej filmik, w którym prezentuję ideę takich występów:

Aktualna lista wydarzeń na trasie znajduje się w zakładce Koncerty.

Autorem grafiki projektowej jest Alina Rybacka-Gruszczyńska. Więcej informacji: www.alinarybacka.com

 

I Etap: Warszawa – Berlin:

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego etapu trasy, pełnego różnorodnych wydarzeń, spotkań oraz pięknych widoków:

Więcej o projekcie można dowiedzieć się m.in. z materiału informacyjnego nakręconego dla TVP Bydgoszcz:
https://bydgoszcz.tvp.pl/31602653/w-drodze-do-paryza-pianista-schodzi-z-roweru-i-daje-koncerty